Medarbejdere i Children of Hope (COH)

Socialarbejder: Joyce
Joyce er tilknyttet Covenant Community School i Kirolo hvor Children of Hope støtter cirka 80 børns skolegang.

Socialarbejder: Betty
Betty er tilknyttet Starlight School i Namasagali hvor Children of Hope støtter 100 børns skolegang. Læs mere om Betty på linket her!

Socialarbejder: Rogers
Rogers er tilknyttet Bukose Junior School i Bukose hvor Children of Hope støtter cirka 40 børns skolegang. Læs mere om Rogers her!

Administrator og country manager: Lydia
Lydia står for alle administrative opgaver herunder opdatering af fadderhjemmeside. Læs mere om Lydia på linket her!

Projektleder: Susan
Læs mere om Susan og hendes arbejde i HOPE på linket her!

Socialworker:
Betty Kumukyawa
+256 771 922 681
betty@hope.ug

Country Manager:
Lydia Mukoda
+256 781 891 203
lydia@hope.ug

Socialworker:
Joyce Nyago
+256 781 828 759
joyce@hope.ug

Socialworker:
Rogers Magino
+256 (0) 786 569 260
rogers@hope.ug

Medical Professionel:
Jette H. Fausholt
+256 770 809 300
jette@hope.ug

Administrative worker:
Sarah Bakobye
+256 (0) 778 041 003
sarah@hope.ug

Project leader:
Sodan Takumba

tl-hopeug@outlook.com