Medarbejdere i Children of Hope (COH)

Co-Founder, og Socialarbejder: Molly
Molly er tilknyttet Covenant Community School i Kirolo hvor Children of Hope støtter 100 børns skolegang.

Socialarbejder: Betty
Betty er tilknyttet Starlight School i Namasagali hvor Children of Hope støtter 100 børns skolegang.

Socialarbejder: Rogers
Rogers er tilknyttet Bukose Junior School i Bukose (Buyende) hvor Children of Hope støtter 20 børns skolegang.
(antal opdateret 21-10-2019)

Administrator: Lydia
Lydia står for alle administrative opgaver herunder opdatering af fadderhjemmeside.

Desuden er Jette og Henning stationeret i Uganda og arbejder frivilligt med opbygningen af arbejdet.

Co-founder
and socialworker:
Molly Tusubira
+256 781 828 759
molly@hope.ug

Socialworker:
Betty Kumukyawa
+256 771 922 681
betty@hope.ug

Administrator:
Lydia Mukoda
+256 781 891 203
lydia@hope.ug

Socialworker:
Rogers Magino
+256 (0) 786 569 260
rogers@hope.ug

Medical Professionel:
Jette H. Fausholt
+256 770 809 300
jette@hope.ug

International Coordinator:
Henning H. Fausholt
+256 793 962 783
henning@hope.ug